Axile Axile
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

If correct ill give brainly

If correct ill give brainly class=

Respuesta :

itsbriofc
itsbriofc itsbriofc
  • 04-06-2021

Answer:

Hello! answer: x = 16

Step-by-step explanation:

16 × 16 = 256

12 × 12 = 144

256 + 144 = 400

√400 = 20 therefore x = 16 hope that helps!

Answer Link
schoolaccount66 schoolaccount66
  • 04-06-2021

Answer:

23

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

once a contract for sale has been signed, the purchasers have what
Interior and exterior angles
What is bondage and discipline? (B-D)
i need help badly emergency!!
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
Which idea was shared by the ancient Maya, Aztec, and Inca civilizations?
Keri earns $48 every 3 hours. Write an equation for the proportional relationship where t is the time in hours and y is the earnings. Enter the correct equation
In the figure below, ollg. Find the values of x and y. Y DO g (4y + 10) O 82°
how much large gravel is needed to cover 290 meters if the large gravel is 29.62 tons per meter
compute. -2.34 + (-6.52)