lilleesi
lilleesi lilleesi
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

plzz add an explanation for it too

plzz add an explanation for it too class=

Respuesta :

doomdabomb
doomdabomb doomdabomb
  • 03-06-2021

Answer:

A     $0.02

Step-by-step explanation:

Let's solve how much does it cost to have a bulb on for an hour. ⇒ 120 watt = 0.1 kilowatt per hour which costs 0.20 per kilowatt per ⇒ 0.1 kilowatt per hour* 0.20 = 0.02 dollars in an hour.

Answer Link

Otras preguntas

A city uses which method to decide where homes and business may be built? A. chartering B. zoning C. commissioning D. governing
The atmosphere is a mixture of gases. It is mostly composed of
chemical formula of a substance tells us everything below except A. The state of substance B. The quantity of the substance C. The relative amounts of each el
A light-year is a unit of a. time. c. mass. b. distance. d. density.
How do you secure the beginning and end of every seam?
what is Oort cloud in astronomy?
The cabin is ______. remote remoter remotest
Senator Jon Tester of Montana was reelected in 2012. If he decides to run again when his current term expires, in what year will the election occur? A.
"My dolly gave me a big hug" is an example of: A. alliteration B. simile C. metaphor D. personification
What is 7/20 as a decimal?