t568jy99jc t568jy99jc
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Oscar bought 12 lunches for 30$ what was the unit cost

Respuesta :

horselover1109 horselover1109
  • 02-06-2021
Each lunch cost him $2.50

$30 / 12 = 2.5
Answer Link
yuhitsdom
yuhitsdom yuhitsdom
  • 02-06-2021
the unit cost is $2.50
Answer Link

Otras preguntas

Help me on this question plz plz
If a=3 and b=5, what is the value of 3a + b to the power of 2?
what is the balanced chemical equation for caffeine?
The sum of two numbers is 104 and one exceed the other by 10. What are the numbers?
K stands for a whole number. K + 7 is greater than 100 K - 7 is less than 90 Write all the numbers that k could be. Please help me
the ratio of boys to girls at the movie is 4:7. If there are 21 girls, how many boys are at the movie?
who do scholars believe first wrote Beowulf
how does art inspire some people
Why should mass not be represented by an arrow?
what is tn=6n-9.5,t15