jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

-16-7(2a+3)=23-2a help plsssss
The Scientific name Escherichia coil refers to which bacterium's
Decrease 20 by 1/4 how do You do it
Please help! I will mark as brainliest IF answer is right. <3
What’s the main source of energy for our planet is/are
Write your response in a long, detailed paragraph, Explain how the point of view in "My Brother's Keeper" helps the reader to understand the character's feeling
explain a metal pin was observed to float on pure water. however the pin sank when a few drops of soap were added to the water​
What are two consecutive numbers whose cube differs by 271
Pls help me answering this maths question quickly...​
In a running competition, a bronze, silver and gold medal must be given to the top three girls and top three boys. If 11 boys and 11 girls are competing, how ma