rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I need help answering this question
Rosa drew a flow chart of the carbon cycle. GIVING 100 POINTS FOR ANSWER AND BRAINLEIST! Which labels best complete the flow chart? X: Producers undergo photosy
what led to ancient china's isolation
A 4-pack of plastic flower pots costs $4.08. What is the unit price?
state three differences between text data and number data​
Which two sentences show how the two pieces are similar? Baking
Correct answer gets brainliest and 5 stars
Plz helpThis diagram best represents which outlook during the late 19th and early 20th centuries? A. Social Darwinism B. Assimilation C. Anti-Catholicism D. Exp
Where is the blue dot on the number line? (please hurry!)
A block of ice is floating in a cup of water. It is 0.5 cm above the water surface and its length and width are 2cm each. Given that the density of ice is 900 k