davisxk313kd
davisxk313kd
03-12-2016
Mathematics
contestada
How do i find the cost per pound?
Respuesta :
JonathanHagen
JonathanHagen
03-12-2016
Literally just take the cost of X pounds of goods and divide it by X.
Answer Link
ValirionSaphris
ValirionSaphris
03-12-2016
Take the price you paid and divide it by the number of pounds you bought. For example, say I paid ten dollars for five pounds of flour. Take the ten dollars and divide it by the five pounds of flour, you get two dollars per pound.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
solve using elimination -5x+7y=-1 9x-7y=-15
Which of the following events was most significant in ending Nixon a presidency
Deductive or Inductive agrument? 1. In a recent study, 100% of those surveyed survived playing Russian Roulette. We can conclude that it’s very likely that Russ
What do we need to play certain types of audio files, like MP3, on a desktop or laptop? 1) Software 2) Hardware 3) Internet connection 4) Speakers
(4ab to the power of 6) (-7a to the power of 2, b to the power of 3) =
What does this mean: ¿Por qué no vienen a verme?
What is a comprehensive clinical vocabulary designed to encompass all terms used in health care?
What would be the concentration if we were to mix 200 grams of 10% sugar solution and 300 grams of 20% sugar solution
1.5 g of MgCl2 is dissolved in water to make a total volume of 750 mL. What is the concentration of the solution in mol/L?
who is a lobbyist in coporations