49ersrock1234
49ersrock1234 49ersrock1234
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pound of beans costs $4.70. Mrs. Patel buys 6.5 pounds of beans. How much dose she pay for the beans ?

Respuesta :

llamabeans llamabeans
  • 02-12-2016
$30.55
-----------------------------------------
4.70
x 6.5
_____
2350
28200
_______
30.550
Answer Link
theBOBFREDRICK theBOBFREDRICK
  • 02-12-2016
4.70            
x    6 ( lbs)
28.20

4.70 divided by 2 is 2.35

28.20 +2.35 = 30.55




Answer Link

Otras preguntas

What’s the answer please?
answer please.......​
What is the M<2 A. 180 B. 60 C. 62 D. 118
convert 37 microgram to Gigagram​
PLLEASEEEEEEEEEEEEEEEEE HELPPPPPPPPPP!!!! ill brainlist/ rate u 5 star. A ramp is used so a trolley can be wheeled on to a platform. The cross-section of the ra
3 1/3 + (-2 1/4) + 1 5/6
Macro Electric has a predominantly non-Hispanic workforce, but the population from which they draw their electricians is largely Hispanic. Macro Electric is try
Calculate the boiling point of 3.42 m solution of ethylene glycol, C2H602, in water (Kb =0.51°C/m, the normal boiling point of water is 100°C):​
Find the angle (if it exists) in the interval [0, 2 ) for which sin = cos
What is natural selection?