BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Pleas help me please!!!!!​
Read the excerpt from Part 3 of The Odyssey by Homer. so let me tell [Circe’s] forecast: then we die with our eyes open, if we are going to die, or know what de
4z2+8z+4=0 is it soluton or no solution or two real solution
how does arn mange to "stay invisaible"?
What are some examples of humans interacting with the environment?
The Lake Missoula Flood is believed by some geologists to have carved out __________ ? Grand Coulee and Dry Falls The Columbia River Puget Sound The Cascade Mou
1. There are 532 pieces of art at the show. 319 pieces of art are paintings. How many pieces of art are not paintings?
How is drama different from other forms of writing?
1. According to the transcript, why did Hutchinson run afoul of the colony’s leaders? What is the charge against her? 2. Why do the colony’s leaders react so s
What Do You Know About Chief Red Cloud Speech After Wounded Knee