Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

The metric unit of force is _____. User: The metric unit of force is _____. kg kg/cm 3 kg/cm 2 N
Oslo is the capital of __________. A. Norway B. Denmark C. Spain D. Greece
1.Which is not an example of the measure of the frequency of a wave? A. 4 waves per second B. 5 hertz C. 2 cycles per second D. 0.10 s per wave 2.Which best
The __________ languages spoken in the Caribbean are a blend of African and European lexicons. A. Cajun B. Celtic C. Creole D. Catalan
What is cross-pollination? A. Cross-pollination involves human transfer of pollen from one flower to another. B. Cross-pollination occurs when pollen fertilizes
The ____, ratified in 1933, repealed the ban on alcoholic beverages.
Members of the Supreme Court serve for eight-year terms. a. True b. False
You have checked out b books from the library, where b is a number greater than 5. You plan to read three of the books and return them at the end of this week.
Which is a reason democracy failed following most Latin American Revolutions?
Which two countries led an embargo against oil destined for Japan? The Philippines The United States Great Britain Australia