Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

liam combines 5/6 pounds of peanuts, 5/6 pf cashews and 5/6 pounds of almonds make a batch of mixed nuts. He divides the combined batch equally into 8 bags. How
From a point on a circle, two perpendicular chords are drawn. One is 6 cm from the center and the other one is 3 cm from the center. Find the lengths of these c
the number of chocolate chips in an 28 once bag of chocolate chips is approximately normally distributed with a mean of 1252 chips and standard deviation 129 ch
Maria has three more than twice as many crayons as Elizabeth. write an algebraic expression to represent the number of crayons that maria has.
Next time you have problems, do not hesitate to call us. What should I reply?
what is the value of the expression below when x equals 4 15 + 11x
Were Romeo and Juliet Destroyed by their own flaws?
The primary goal of the financial manager of a profit-seeking organization is to
A survey revealed that 50% of people are entertained by reading books, 33% are entertained by watching tv, and 17% are entertained by both books and tv. what is
Least to greatest 2/9, 21%, 0.21, 11/50