nnemiah192
nnemiah192 nnemiah192
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

THIS IS DUE RN PLEASE HELP!!!

THIS IS DUE RN PLEASE HELP class=

Respuesta :

23ricorvan
23ricorvan 23ricorvan
  • 01-04-2021

Answer:

c = 6d

Step-by-step explanation:

the cost is equal to $6/day

Answer Link
martin819 martin819
  • 01-04-2021
This answer ^ is correct
Answer Link

Otras preguntas

aplicanso o teorema de pitagoras, determine a medida x indicada em cada um dos triângulos retângulos
Which word set completes the following analogy? desert : flood :: __________:_________ jungle : drought dry : air lost : location identify : recognize
An object made from two rays with a common endpoint
A Clinton Store charges $25 for 4 T-shirts. A student says that the unit price is $0.16 per T-shirt. What is the error? What is the correct price?
This is my question 9x-7=-7
explain how to use benchmarks to estimate 0.28 + 71
The peace process involved England, United States, France, and ______________. A) Spain B) Germany C) Italy D) Russia
How do you write 37.025 in word form?
4x = 2x + 32 solve this equation
If a Supreme Court Justice agrees with the decision of the court, he/she may write a A. New law B. Letter to the president C. Concurring opinion D. Diss