BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

____ is a way to minimize technical problems with your computer
How did president george w. bush differ from the previous five presidents in his strategy for altering the executive bureaucracy?
1.Select the expression that are equivalent to 10x^0. select all that apply. a. 10 b. 0 c. (10x)^0 d. 10(10x)^02. Select the expression that is equivalent to x
∠ABC≅ A. ∠NMP B. ∠MNP C. ∠NPM D. ∠PMN
Utilitarianism is said to endorse "the ends justify the means" approach to moral decision-making. the "means" in the phrase is what?
Renna pushed the button for the elevator to go up, but it would not move. the weight limit for the elevator is 450450450 kilograms, but the current group of pas
The strength of the woodwind section is ___. A They play on reeds. B they are really loud. C They have a homogeneous sound. D They all have auxiliary instru
A 2kg bowling ball rolls at a speed of 5 m/s on a roof of the building that is 40 meters tall. What is the kinetic energy
Angie hit the back of her head and now she has difficulty walking. her doctor found that her spinal cord is intact but her __________ is damaged.
What was Justinian plague