Seudónimo Seudónimo
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

if you can pls answer any of these 6-10 plz do it would really help
(pic below)

if you can pls answer any of these 610 plz do it would really help pic below class=

Respuesta :

evdiazsanch110
evdiazsanch110 evdiazsanch110
  • 04-03-2021

Answer: the first one is $0.35

price per apple

Answer Link
emily000090
emily000090 emily000090
  • 04-03-2021

Answer:

alexis: 7/12

tom: 12

Naomi: 21.55

Kevin: 41.657

   beef= 11.99 x 2 1/2= 29.975

        chicken= 6.49 x 1.8= 11.682

          29.975+ 11.682= 41.657

local store: each apple is .35

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The emperors of Mali were known as Musas. Mansas. Malias. Menahs.
2 5/22 = as a decimal
Which words in the sentence are the appositive phrase? His favorite meal, chicken and dumplings, is bubbling on the stove. a. is bubbling b. chicken and dumpli
a) Simplify the expression and explain each step. 12 + 3(2y - 3) b) Factor the expression completely 18b - 12
Is it possible to form a triangle with sides 20, 30, and 50 units?
Today's Riddle I am very easy to get into, but hard to get out of. What am I?
There are four more girls than boys in Ms. Raub's class of 28 students. What is the ratio of number of girls to the number of boys in her class?
Jakie uprawnienia posiada prezydent RP?
How you can use base ten blocks to find 2.16➗3.
if 2 pounds of strawberries cost $4.50, how much would 3 pounds cost?