bonnie0808
bonnie0808 bonnie0808
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

A cell phone call costs $0.08 per minute. How much would a 6-minute call cost? ​

Respuesta :

amrilynn07 amrilynn07
  • 04-03-2021

Answer:

28.8

Step-by-step explanation:

0.08x60 sec

4.8x6

28.8

Answer Link
jayelin jayelin
  • 04-03-2021
28.8 wish you luck !!
Answer Link

Otras preguntas

Whereas other behavioral consultation models tend to focus on only child-related variables, conjoint behavioral consultants emphasize:1) Parent-related variable
What structure prevents food from entering the nasal cavity while swallowing?
I need the center of this circle ! Help me please!
What is the answer telllllll me
The vertices of a triangle are P(-6,-4), Q(-6,-8) and R(2,-3). Name the vertices of the image reflected across the line y=x A. P' (-4,-6), Q'(-8,-6), R'(-3,2) B
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
Match the inequality with its line graph. 1. -6-5 -4-3-2-1 0 2. + -6-5 1 2 2-6 3 +> -x-5≤-2 -4-3-2-1012 3. + 2 6+x≤3 -6-5 -4 -3 -2 -1 0 1 2 4. ++ -6-5 -4-3-2
why are 3 neon bat dragons worth a mega neon bat dragon?
12. a) If the sum of two numbers is 10 and the b) A number is greater than another number by 3. If their sum is 33, find the numbers. c) A number is less than a
204 base 5 + 243 base 5 -21 base5