adelennearizoca05 adelennearizoca05
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Lainey brought a set of 22 markers for $6. What is the cost of 1 marker? Round answers to the nearest hundredths where necessary.

Respuesta :

tyty0318 tyty0318
  • 04-03-2021
The answer It’s about .360
Answer Link

Otras preguntas

can L- waves travel through solid , liquid and gas?​
A plant starts out at 12 inches tall and grows 1 inch per week . Write an equation for this situation. What is the slope ? Is the slope continuous or discrete ?
What example of figurative language is used in "I have ten legs," when the speaker says, "all my legs shout" (hint:can legs really shout?)
I need help with questions 9-12
What’s the multiple of 9 that adds to 8
Triangle LMN is similar to triangle PQR. The length of PQ is twice the length of LM. If the cosine of angle L is 9/19 , what is the cosine of angle P? A. 18/19
(04.04) Barney has to run some errands around town. Look at the map below to calculate his distance if he starts at home, goes to the video store, then the groc
Kyle has three pieces of rope. The lengths of the ropes are 241.6 centimeters, 241.38 centimeters, and 264.7 centimeters. What is the difference in length betwe
how can dishonest behavior affect your career
how do you do 37+87(mod7)