happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

make a short dialogue about the introduction!
simplify : 81s^2/36s^2
What activities can you do on Jupiter?!
Suppose the slope of a line is positive. Describe what happens to the value of x as the value of y increases
How do you put 0.8918 as a fraction
Write a newspaper headline about the Boston tea party from the points of view of a loyalist and a patriot. Explain your headlines.
Which word in the sentence is the appositive? My older sister Maria is learning how to drive a car. A. sister B. learning C. Maria D. car
how does art inspire some people
9 to the x-5 power=27
what are the similarities between insects and humans