vqbberger
vqbberger vqbberger
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Does anybody know the answer $2.70 for 15 ounces

Respuesta :

seatonjacob4444 seatonjacob4444
  • 01-03-2021

Answer:

0.18 for a ounce. If this is what you mean.

Step-by-step explanation:2.70/15

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following equations is an example of inverse variation between the variables x and y A. Y=6/x B. Y=x/6 C. Y=x+6 D. Y=6x
Use the figure above to identify a pair of similar triangles, then find the scale factor. The image is not drawn to scale.
Please help me! I'm having trouble with these 2 questions! 40 points!!
Subtract.(4x^2 + 8x - 2) - (2x^2 - 4x + 3)Enter your answer, in standard form.​
water is considered the universal solvent because is can dissolve​
When did the monster and Frankenstein finally meet again, how are they alike?
One number is 3 less than twice another. If their sum is 39 find the numbersWhich of the following systems of equations represents the word problem?​
What was the economic effects of increased educational opportunities after world war II
A 3-pound bag of sugar costs $9.12. What is the price per ounce
One can lessen the force that acts on an object True or false