anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

What is the correct answer to this one?​
Describe the physical characteristics of touch football and discuss energy needs
HELP ME OUT PLEASE!!!This table shows the amount of tokens a child has left after playing x number of games at an arcade When graphed, all of these points lie o
Select all the pairs of like terms in the expression.25y + 15x – 0.2y – 6 + (–2)
How many coyotes does it take to start a fire?
What is the name of the period when an economy begins to shrink?recessiondepressionrecoverypeak
Which two professions were created as a result of the development of cuneiform in Mesopotamia?
u/v * 5 where u = 4 and v = 6
please help asap..A rice dish requires 1/3 cups of rice for every 3/4 cups of water. How many cups of rice is needed per cup of water? Enter your answer in the
a Karen purchased a prepaid phone card for $20.50. Calls cost 9 cents a minute using this card. The credit, C (in dollars), left on the card after it is used fo