isabelanders32 isabelanders32
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

When 2/3 tons of coal cost $13.50, what will in ton cost?

Respuesta :

kaelynchan08 kaelynchan08
  • 04-02-2021

Answer:

20.25

Step-by-step explanation:

Divide 13.50 by 2 and then multiply by 3.

Answer Link

Otras preguntas

What are unhappy cranberries called?
a character that shows traits opposite to those of a central character is called a foil which of these characters is a foil to macbeth
why did the polish army have difficulties responding to the german attack
is every equilateral triangle cute
The students who had the flu had a(n) _____ reason for missing school. They normally have perfect attendance, and their absence that day was a(n) _____ A. unjus
Which answer properly corrects the phrase fragment in italics? To find his missing books. He had to search all over the house. a. He had to search all over the
Which best summarizes the flow of energy in a producer? Sun à ADP à muscle cells Sun à mitochondria à C6H12O6 Sun à chloroplasts à mitochondria Sun à mitochondr
If a store uses a selling price-based markup of 40% and an item costs the store $300, what selling price would the store set for the item?
What kind of animal tissue functions in transmitting messages rapidly through your body?
A soccer player boasts that he is able to kick a ball past 100 yards on 5 consecutive tries. You know that he's usually able to kick that distance 20% of the ti