nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Regarding physical education teacher and coach liability compared to classroom teacher liability, which is true? 1) Physical education teachers have more liabil
I need help with this please
What is a comprehensive clinical vocabulary designed to encompass all terms used in health care?
when i got on the website it says it has error and its not working
(4ab to the power of 6) (-7a to the power of 2, b to the power of 3) =
f(x) = x^3 -4x^2 -25x + 100 find real root and determine the multiplicity of each
Suppose the height of a mountain bikers jump is given by h=-4.9t^2+ 9.1t +4.9 where h is the height in meters above the ground after t seconds What is the maxi
The box plots display data collected when two teachers asked their classes how many pencils they lose in a school year. A box plot uses a number line from 0 to
Is x^2=x^1/2 always true
The multiplicity of a real zero in the denominator also plays a key role. If the multiplicity of the zero in the denominator is ______ than its multiplicity in