ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The speed an object travels in a specific DIRECTION Is this speed velocity or acceleration
solve this please ASAP, (√144 + √196) * 2^0 , I will give brainliest for correct answer​
1.) The Lupercal was a sacred cave in ancient Rome where important rituals were performed. Read the following excerpt from Act II, Scene ii of Shakespeare's ''J
Aidez moi svp, Une redaction sur l'embouteillage routier
BRAIN. LIEST. TO THE CORRECT ANSWER!!In one or two paragraphs, argue whether governments should help fix the economy when it slows down or whether they should l
Select all that apply. Which of the following are not conjunctive adverbs? nor while after both although since still neither thus then yet for
Solve the equation by graphing the related function: -x^2-5=0
A rectangular garden has perimeter 66 ft and area 216 ft squared. Find the dimensions of the garden.
How did government work before enlightenment? How did enlightenment thinkers believe government should work?​
Give one example of friction making something stay still ?