Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

What is one reason that matter is able to move within earth?
What was one reason that Native Americans began to negotiate with U.S. government about treaties that eventually led to the Trail of Tears
How do you find x for side bc
Critical self-talk is one way to develop self-esteem. True False
need help on english work
When the M phase begins during the cell cycle, it starts with _____. metaphase anaphase telophase prophase
What is the purpose of a tagline? Question 1 options: To sell products To make people laugh To begin a story or a book To draw the reader in or summ
Compare the causes and effects of the development of constitutional monarchy in England with those of the development of absolute monarchy in France, Spain, an
Write the equation of the line that passes through (3, 4) and (2, −1) in slope-intercept form. (2 points) y = 3x − 7 y = 3x − 5 y = 5x − 11 y = 5x −
Which is bigger 1.9 or 1 3/8