jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

Doctor Forrest charges $60 for a home visit plus an additional fee of $12.50 per hour spent with the patient. Doctor Forrest arrives at a patient’s home at 9:30
a patient is admitted via ambulance to the emergency room of a stroke center at 1:30 p.m. with symptoms that the patient said began at 1:00 p.m. within 1 hour,
Differences between epithelial and meristematic tissue.​
Are you practicing a balance life? In what way can you show it (science)
Use the drop-down menus to complete the statements. are made of amino acids. are used by organisms to store and transmit genetic information. are used by organi
Factor x^4y^2+x^3y^3​
!! do any of you guys stan loona
How does the poet create layers of meaning by using the word "gravity"? Check all that apply. Gravity can refer to a serious situation. Gravity reminds the read
which system for tax collection supports the idea that some states are worth more than other states?
Given: AOB is a right angle Prove: mBOC = 90° O B Since AOB is a right angle, it is 90°. AOB is supplementary to BOC, so m AOB + m BOC = 180°. By the substituti