chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

A body cell is called a
Solve the equation 4=t/4
Find the height of the rectangular prism below if the volume is 334.8 meters cubed.
In a class of 40 students, 25 are girls. A probability model is designed to help figure out the probability of a boy's or a girl's name being drawn from a clas
What’s the angle measure
find the length of AB give your answer to 3 significant number
Which conclusion should readers draw from the brief reminder that Pete Van Horn is missing? n't he Pete has probably spotted another meteor on Floral Street. 5,
This role relates to getting along with other countries A)chief executive B)commander in chief C)chief of state D)chief politician E)chief diplomat
what important information do we receive about portia?
If a line falls on the points (6,8) and (1.5), what is it's slope?