aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

Help. plz. Fill out the information on the next page to find Tyler’s total savings after six years.
Why do you think the paramecium would slow the number of contraction down in a salty environment
the gravity between me (68 kg) and my laptop (0.91 kg)
What does freedom mean to me
Several eggs are immersed in salt solution for two weeks. Suggest why the eggs are still rotten?
How can SAT help in your educational goals? 3-4 sentences plz
What is the size of the program counter for an avr that has a 1 kbyte rom capacity?
In ΔOPQ, the measure of ∠Q=90°, PQ = 3.6 feet, and OP = 9.1 feet. Find the measure of ∠P to the nearest tenth of a degree.
Brian spends 1/3 on his wages on rent and 1/4 on food. If he makes £576 per week, how much money does he have left
What is the difference between a webpage and a website?