vomayly
vomayly vomayly
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

If gas costs $1.95 per gallon, how many whole gallons of gas could you buy with $36.00? (Make sure to answer with a whole number.)

Respuesta :

helper786
helper786 helper786
  • 01-02-2021
Around 19 or 18 dollars I think
Answer Link

Otras preguntas

hi i need to know wich of the following is a use of the fungi kingdom enviroment,medicine,food industry , all the above pls help scince pls
What’s the grandest common factor of 12 and 36
What is the power of a snowplow moving a snow pile 18 meters with 800 N of force in 15 seconds?(Hint; two part question )
Which of the following is equivalent to this expression?
pls pls help, thank you <3
what is 1,100,000,000 km/h in scientific notation?
Can someone help me with this, pleasee.
How do i delete my brainly account? It doesn't say i have to type a password. It just shows this. Please help.
The geese are searching for warmer weather. The geese fly south for the winter. Don't add any new words or change any of the words.
geometry: HELPPPP PLSS!!