zozoguiza zozoguiza
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 15 cookies cost $9. What is the cost for 1 cookie

Respuesta :

marcthemathtutor
marcthemathtutor marcthemathtutor
  • 01-02-2021

Answer:

$0.60

Step-by-step explanation:

given :

15 cookies ---------> Costs $9

1 cookie -------> Costs $9 ÷ 15 = $0.60

Answer Link
aestheticjohana
aestheticjohana aestheticjohana
  • 01-02-2021

Answer:

The answer is 60 cents

Answer Link

Otras preguntas

Points that lie on the same plane are?
what are three different ways to make the number 15,638 with only hundreds, tens, and ones?
Se usa para tomar notas. which school supply fits this description?
Explain how to do it? 7(x-3) + 5x
how can i used properties to find the sum or product for 93+(68+7)
which of the following is not a common color for photography umbrellas
which of the following is not a metric base unit? meter mile liter gram
Is it possible to identify something as an element, compound or pure substance
Please help with number 7
When you put strain on your body, your ___ and _____ increase.