madvan14
madvan14 madvan14
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.61. What is the cost of oranges, in
Ullars
per orange?

Respuesta :

linda1960
linda1960 linda1960
  • 01-02-2021

Answer:

.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Show two ways to decompose the number 749
Please help me. Is (3,13) a solution of the equation y=4x?
d=rt for t........................
Why is it helpful to write numbers in different ways
Is .634 rational number
negative acceleration & positive acceleration, what are they?
What is the estimate for 200,629+28,542
rebeldes de tejas in english
What is the value of the three in 310.25
What is the solution of 6x2/3=24