shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

What is one of the main economic effects of a tariff increase? Reduced productivity Higher prices for consumers Increased wages for workers Decreased profi
Why is the cart compared to a flower bed.?
the run of 1889 was called President ___________ Race
Why would an aqueous solution of a strong electrolyte conduct electricity better than an aqueous solution of a weak electrolyte? A. More ions are in solution w
20 POINTS FOR BOTH PROBLEMS!!
Which of the following uses active voice? She makes the most of the opportunities she's given. The dog show can be observed from the stands. The total numbe
_____ are the leading cause of injury deaths among adults who are 65 years and older
(X^2+6x+9)/(x+2) quotient
Explain how family relationships can help or hurt a person's development.
Why did Spanish authorities close the port of New Orleans?