hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What did lamarck contribute to the theory of evolution? 101. explain the information that influenced darwin's view of natural selection/ evolution. 102. define
If o- can give to every other blood type, why cant it recieve other blood types
Joseph and cleoma, who made the first cajun recording, were husband and wife
Regents what was a goal of progressive era reforms such as recall, referendum, and the direct primary?
We had lunch: sandwiches, potato chips, and iced tea. Carolyn and her mother talked mostly about neighbors and the congregation at the Japanese Methodist Church
Quadrilateral abcd is inscribed in this circle. what is the measure of angle a?
The striton family had a meal catered for a wedding rehearsal dinner. The cost of the dinner was $476. There was a 5% sales tax and they left a 15% tip. What wa
Which constitutional amendment allowed voting for citizens who were eighteen or older?
Lisa’s test grades are 79, 89, and 90. There will be one more test this year. If Lisa wants her test average to be at least 88, what is the lowest grade she can
Illinois senator who believed slavery question should be settled by popular sovereignty