27figueroakobayashia 27figueroakobayashia
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Hey there I really need help with this it’s due tonight and I haven’t got a chance to do it may you please help me?

Hey there I really need help with this its due tonight and I havent got a chance to do it may you please help me class=

Respuesta :

NinjaGrizzzly
NinjaGrizzzly NinjaGrizzzly
  • 04-01-2021

Answer:

1. Second Option, 2. Second Option, 3. Second Option, 4. First Option, 5. Sonia, 6. 1/2 a mile (.5), 7. $0.25, 8. $21, 9. Stan, Tran, Fran.

Step-by-step explanation:

For all of them, just divide the top number by the bottom number and compare all the numbers.

Answer Link

Otras preguntas

A 9-pound bag of cornmeal costs $80.64. What is the price per ounce?
Which part has fibrous type joints that do not allow movement?
How to solve 3y-2x+3=0?
10. How many amino acids will result from the translation of the mRNA sequence AUG-CUG-GAG-CUC-UAG?
10. How many amino acids will result from the translation of the mRNA sequence AUG-CUG-GAG-CUC-UAG?
Two cylinders, P and Q, are mathematically similar. The total surface area of cylinder P is 90 cm². The total surface area of cylinder Q is 810 cm². The length
Whats 1+1 becase me mommy wants me to nnow
Ragini wants to lay tiles of size 20 cm x 20 cm on the floor of her kitchen which is 8 m in length and 4 m in breadth. How many tiles are required to complete
City A has a current population of 156289 residents and has an annual growth of 146 residents. City B has a current population of 151293 and has an annual growt
Explanation please for this question