davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

Which one is greater 8.3 or 8.03
6y-5=11 what is y PLEASE HELP
How is organizing the past by region similar to or different from organizing the past by period? a. A historian who organizes the past by region focuses on a s
do you think northerners were right to stop supporting reconstruction
Factor by grouping 5x+15+xy+3y
Why are Americans considered to be an “ideologically homogeneous” people?
least to greatest 7/8 0.98 8/9
measure the amount of space an object takes up
Roberto says that the opposite of a certain integer is -5. cindy concludes that the opposite of an integer is always negative explain cindy error
Why did Parliament pass the Test Act of 1673?