rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

What organ is affected by Hep B?
A class is made up of 10 boys and 4 girls. Half of the girls wear glasses. A student is selected at random from the class. What is the probability that the stud
What is RACE format in writing?​
A researcher has identified a mutant strain of yeast whose histones are unable to be acetylated. Which of the following is the MOST reasonable prediction for ho
Review the HTML tags that we have gone over in this lesson. Research HTML tags on the web and identify two new tags. Use these tags along with the ones you have
Concession stand made a profit of $135 on Saturday and lost $12 on Sunday how much profit did the concession stand make
Drag each tile to the correct box.Match the following historical documents with the ideas they contributed to the constitutional framers.The Spirit of the Laws,
Limiting factors determine an area’s carrying capacity because
Why did Prescott order his soldiers to slow down or cease their firing of the muskets/rifels
A clogged bathtub drains at a constant rate. The amount of water in the bathtub changes by –3.75 gallons in one hour. What is the change in the amount of water