0837760
0837760 0837760
  • 02-01-2021
  • Mathematics
contestada

Please help!!!!!!!!! ​

Please help class=

Respuesta :

jcherry99
jcherry99 jcherry99
  • 05-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

The point means that 15 pounds of beans cost 12 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP Gina doesn’t agree with her town’s new policy about public playgrounds. The local newspaper’s editor has given her half a page to write an article sup
A store has apples on sale for $28.00 for 8 pounds. If an apple is approximately 5 ounces, how many apples can you buy for $112.00? Complete the explanation.
What is 10/12 using simplest form
What is thne ingernatiopn constitution called.
A beauty product company conducts a study to test the effectiveness of a new shampoo to control split ends. One hundred subjects have volunteered to take part i
A family originally bought a home for $384,240. Now the home's value is 5% higher than that. What is the value of the home now?
Your likelihood of becoming an addict depends on race age and gender? Is it true or false
What does it mean to take a leading approach when creating connections in poetry? A. To make sure all lines connect back to the first line B. To guide the reade
There are 10 hotel in town. How many different ways can 7 persons be sent.
(-2×0.7-1)÷-2 I got 1.2 but not sure if its right.