spettil357
spettil357
03-12-2020
Mathematics
contestada
Ummm so yea.........
Respuesta :
mtn021
mtn021
03-12-2020
Answer:
21.75 for 5 $21.75÷ 5= $4.35
Step-by-step explanation:
Answer Link
rearle
rearle
03-12-2020
Answer:
$4.35 for each student :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
1. In the diagram, AA'B'C' is an image of AABC. Which rule describes this translation? O(x, y) → (x-5,y-3) O(x, y) + (x + 5, y + 3) O(x,y) → (x-3, y-5) O(x, y)
How do you know that the value of D will decrease when the value of N increases?
Air resistance ____ as you move faster. Question 17 options: increases decreases remains the same eventually disappears
Write a function called name_facts that will take a firstname (string) as an input parameter, and print out various facts about the name, including: 1) its len
Imani bought books for college and paid 35% of the total cost. Her parents paid the remaining balance of $438.75. The total cost for Imani’s books was $
What happens during the light reaction of photosynthesis? Air and water create energy for a plant. Water molecules split apart. Water molecules combine to make
Write a function called name_facts that will take a firstname (string) as an input parameter, and print out various facts about the name, including: 1) its len
HiSpark Inc., a leading sports accessories brand, believes that it has to possess rare, hard-to-imitate technology, valuable brand name, and organizationally em
Why are we more vigilant about zoonotic diseases for the gametogenesis lab?
1.) On her company web site, Chloe adds quotes from customers who were happy with her cleaning service. A. Form Utility B. Information Utility C. Place Utility