jasminejazzywazzy
jasminejazzywazzy jasminejazzywazzy
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Olivia filled 6 baskets of strawberries. Later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. if all 3 boxes sold for $42, how much money did each box of strawberries cost?

Respuesta :

mommarich53105 mommarich53105
  • 03-12-2020

Answer:

21

Step-by-step explanation:

becuase that's the answer lol

Answer Link

Otras preguntas

What are prevailing windst Give three examples,
How did World War I change the way of life for this group in the United States?
Which of these organisms reproduce through binary fission? (Select all that apply.) amoebea plants fungi bacteria
The Raven Progressive Matrices is a test that ______. Group of answer choices is verbal but not mathematical is not an IQ test measures the intelligence of anim
meaning of mechanism?no spam ⚠️⚠️ no mobile search ⚠️ ​
The Embargo, giving time to the belligerent powers to revise their unjust proceedings and to listen to the dictates of justice, of interest and reputation, whic
n+n²-n⁴+n²-y⁴I need the value of x in factorise form someone please help​
the point S (-1,-3) is reflected across the line y=-2
hhollaaaaaaaaaaa aqui estan tus puntoos
Write and equation of the line that passes through the pair of points. (5, -3), (2, 5)