isabellarivas7
isabellarivas7 isabellarivas7
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

plsss help me with this mathhhhh!!!!!!!

plsss help me with this mathhhhh class=
plsss help me with this mathhhhh class=

Respuesta :

kimkatie242
kimkatie242 kimkatie242
  • 02-12-2020

Answer:

5357.142857

Step-by-step explanation:

Answer Link
filmzy35mm filmzy35mm
  • 02-12-2020
Answer: 6 issues cost more they cost $2.54 per issue while 12 issues cost $2.49
6 costs 5 cents more than 12
Answer Link

Otras preguntas

USE A NUMBER LINE TO FIND 8/9 / 8/45.
If it takes Mark twice as long to earn $6.00 as it takes Carl to earn $4.00, what is the ratio of Mark’s pay per hour to Carl’s pay per hour?
China, Korea, and Japan share cultural similarities in part due to their (1) clashes with Russian imperialists (2) shared river systems (3) contacts through tra
USE A NUMBER LINE TO FIND 8/9 / 8/45.
Why were people from Africa brought to Georgia?
Differences between DNA and RNA include which of the following? (1) RNA consists of one nucleotide chain. (2) RNA contains the nitrogen base uracil instead of t
The unstated purpose of the Alien and Sedition Acts was to (A) unite the nation in time of danger (B) deport immigrants who were becoming too numerous (C) prote
what is the kingdom and phylum of a euglena protest?
The unstated purpose of the Alien and Sedition Acts was to (A) unite the nation in time of danger (B) deport immigrants who were becoming too numerous (C) prote
3x+y=4 2x+y=5 solve using linear combination