ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

I got bars,ya I belong the stars don't try to push me of the edge , I cannot look over the hedge Im still breathing with some fight, dam.n I can see the light a
What proportion can be used to find the length of BC? ​
Please hurry! 8. Write in your own words what happens to the coordinates in a figure when the following occur: I don’t know how to explain it
This is number three Nd I neeed help with this I can help you with anything
Write the equation of the line that passes through the points (7,0)(7,0) and (7,6)(7,6). Put your answer in fully reduced point-slope form, unless it is a verti
what are the souloutions to 2x^2 +7x=4
8x - 5 - 6 - 7 Can someone solve this
will mark brainly if answered correctly:) ps it’s soccer
[tex]e + \frac{1}{8} = \frac{5}{8\\}[/tex]
Do you think other Middle Eastern nations have a right to be upset about Israel?