makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

All of the following were goals of the Tehran Conference EXCEPT which one? A. to plan the invasion of France B. to form plans for Europe after the war C. to dis
Matthew earns $8.50/h working at a grocery store. He receives a raise of 15% per hour. Which expression represents how much money Matthew will earn per hour a
what 2 events increase power output
What vegetable did the pilgrims have available for thanksgiving but did not use because they thought it was poisonous?
what was an accurate relationship between these English and American political doctrines in terms of structure and purpose?
How did the population of Western Europe change after the collapse of the Roman Empire?
How is Franz different from the other boys in Swiss Family Robinson
Areements with other countries that do not need approval are called
solve 58x29 using an area model
What does beat signify in musical notation?