ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

R(p)=-1/2p^2+1900p at what prices p is revenue zero?
36 is what percent less than 48?
the region of flat land down by the ocean
Pollution is the only way that humans can cause changes to ecosystems. True or false?
Geologists have divided Earth's history into time units, which are largely based on?
The value of 7 in 67908 is blank times the value of 7 in 74702
Hi how do you write the number 31 in Italian? Thanks need this answer tonight plz homework is due tomorrow
What role did the Scientific Revolution play in bringing about the Enlightenment?
Ok, so i'm writing a story about this girl who's name is Alana. What should the story be about?
Explain how you can find the missing number in 3 4/5 / missing number = 2 5/7