kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

2 Points You slide across a wooden floor in your socks. There is a normal force of 950 N acting on you, and the coefficient of kinetic friction is 0.65. What is
HELP. ASAP!!!! Anne and Henry have been dating for about six weeks and have gradually become closer. They want to spend more time with each other, so they've de
Which expression is equivalent ton+ n-0.18n? A. 1.18 B. 1.82 C. n-0.18 D. 2n - 0.82
explain what a directed line segment is and describe how you would find the coordinates of Point P along the directed line segment a b that partitions so that t
Which term refers to compounds with the same molecular formula but different structural formulas?
7 minus the product of v and 3
On January 2, 2019, Adelphi Company purchased a patent for $235,000 plus $10,000 in legal fees. On that date, the patent had a remaining legal life of 13 years.
How does China benefit from its closer ties with Africa? How does Africa benefit from its closer ties with China? Is this simply a modern version of imperialism
Question 9.......................
Question:6 ...................................