srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following should be given to students before they begin a laboratory experiment? A) problems to practice the concepts in the experiment B) guidelin
Name from least to greatest 60 miles per hour, 24 feet per second, 45 kilometers per hour.
why do you think many Cubans support Castro
Two wires are used to suspend a sign that weighs 500 N. The two wires make an angle of 100° between each other. If each wire is exerting an equal amount of forc
find the slope of the line that goes through the points (-15,70) and (5,10) and (2,7) and (6,3).
what is 8/32 is simplest form
substitution method- r = -3s r= 10 - 4s
What is greater 8/9 or 11/12
Jon has $45.00.He plans to spend 4/5 of his money on sports equipment .How much will he spen .Show Work.
Which group of words is a sentence fragment? A. Wolves are wild animals. B. Wolves and dogs are close relatives. C. A wolf can run up to 40 miles a day. D. As a