jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

Why should you not speak in class while other people are working? (4 sentences + OWN WORDS)
Explain why learning health skills is an important part of living a healthy life.
I’ll make it easy just these three questions. and I’ll brainlist. 1) what is the purpose of the advertisement? 2) what message is conveyed in the main headline?
who is the prime minister of nepal 1 . sher badhur deuba 2 . kp. sharma oli ​
9 x 7 = [] x 9 unknown factor
Choose at least 5 quotes from Plato. For each quote: 1. Explain why you chose it or why it appeals to you. 2. Describe how each quote might relate to global cit
What's 4 rounded in 77,345
what are the effects of the increase of carbon dioxide in the air to humans?​
He ( paint ) his house . I like the colour . ( use correct form of verb )​
state whether the following statement is true or false: if sin x = 1/2 ; then sin 2 x = 1 ​