kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

According to a survey of 1000 families of any town in 2010AD,794 families have radio and 187 families have television .If 63 families do not have any one of the
3.9) If the cost of a pencil is Rs 12, find the cost of 5 such pencials.​
Someone please help me :(
what are your two fitness strengths? what is it that you are good at when it comes to fitness?
What is the name given to the specific latent heat of a substance when it's changing between a solid and a liquid :)
HELPP MEE PLSS, I CANT SEEM TO FIGURE IT OUT.
write in standrad form of 300
I need some help with this.
− 16 = someone please help me with this problem
Convert the following into percentage form. 3/2 26/200 ½ 0.14 ¼ 1.2 ⅗ 0.06 1.3 30.5 0.9880 0.102