KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how many times does the earth circle around the sun
Can we see or feel energy?
How were the native peoples of the Americas living prior to European contact? A. They were organized into two large empires of the Incas and the Aztecs. B.
Explain how the value of the 7 in 327,902 will change if you move it to the tens place
Where did Labor Day originate? A. Canada B. Ohio C. JCPenney D. California
which is another way to write 3 tens 9 ones
sue stacked one box onto another the bottom box had height of 2 1/3 top had 3 2/3 feet how tall were the stacked boxes
which beliefs most contributed to the colonists willingness to face hardships together?
work out the value of 3x + 2y then x = 5 and y = 4
What is the value of x in the equation 0.2(x 1. 0.5x = –0.3(x – 4)?