litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

what operation should be performed SECOND to solve this problem? The Johnson family can fly from Washington DC to to London for $18 per mile per person the dist
2. During the Mississippian period, many Native Americans set up large fields where they primarily grew rice maize cotton soybeans
Which of the following pushed the United States into entering World War II in the Pacific?
Match the type of fitness with the correct example
how many 5 3/4 inch pieces of yarn can be cut from a roll that has 60 inches of yarn?
The less __________, the more carbon monoxide will be produced. A. you drive B. efficiently your fuel burns C. fuel escapes through the fuel system D. horsepow
write the chemical symbol for the ion with 12 protons and 10 electrons
why is hispaniola important?
How did spain's conquest of central Mexico and the Andes shape european competition in the americas
Tropical cyclones are most common in what time of the year