gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In math class, there are 35 students the class that took an exam. 20% of the students earned an A. How many students earned an A?​
Which is the best example of the influence of geography on a nation's foreign policy? A. India's efforts to eliminate the caste system B. Great Britain's emer
How do I solve this equation with long polynomial division?
ricky finished 4 out of the 20 homework problems while he was at the library. what was the percent of his homework was completed at the library?
what is 20+ 20+2-27+100
Please I really need help fast Select the compound inequality shown on the graph. +++ -5 -4 -3 -2 -1 0 1 N 3 4 5 A. x < -1 and x 24 B. x>-1 and x 34 C. -1
-6-8g is less than -11
Can I please get help filling this out?
Jeanie likes mixing leftover salad dressings together to make new dressings. She combined 0.55 L of a 90% vinegar salad dressing with 0.45 L of another dressing
What accounted for the relative weakness of the federal government during this era?