ciarnkanode58 ciarnkanode58
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3 candies cost 90 cents. What is the cost of a candy? Let x be the cost of a candy.

Respuesta :

samwttf samwttf
  • 02-10-2020
one piece of candy costs ¢30 each.
x=.30
Answer Link

Otras preguntas

Name some study tips
1.3,000km= how many m 2.9yd= how many in 3.15,840ft= how many mi 4. 1.5t= how many lbs 5.One stick of butter is equivalent to 1/2 cup of butter. A recipe calls
At 37 °C the concentration of Fe3+ inside a cell is 0.092 M and outside is 0.012 M. The cell membrane is permeable to Fe3+. What potential difference in volts w
How do I do this problem??
1/f=1/a+1/b solve for f
All of the following are components of Virginia plan except?
What screening is used to test for obesity??
How do I find the answer to m
Which of the following is not one of the Great Lakes? A. Lake Michigan B. Lake Ontario C. Great Salt Lake D. Lake Huron
Okay i have a question so if "A theater had 375 seats open and there will be 428 shows this year, how many people can see a show this year"