alexissoftball10 alexissoftball10
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

John is looking into a cell phone plan that will cost him $60 per month+$3.50 per gigabyte of data that is used. write an expression that represents this situation

Respuesta :

CuteKittens
CuteKittens CuteKittens
  • 02-10-2020
The answer is 60x+3.50
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements best describes Wilson's goals with his New Freedom plan? A. The plan reduced regulation on businesses. B. The plan was design
It costs $2.99 for a dozen bagels at the local bakery. What is the unit rate per bagel?
Nitrogen oxides and sulfur oxides make _____.
it takes Zoe 1\16 of an hour to write 1 thank you card. How many cards can she write in 3\4 of an hour
Female athletes who previously had regular menstrual periods but have stopped menstruating are experiencing a. amenorrhea. b. anorexia athletica. c. anorexia
Which of the following is used as evidence that the universe began with the big bang? A. craters on the moon B. leftover energy in the universe from the eve
7x+6y=21 X+3y=-12 what is the answer
If Word finds a potential error in a document, a red, green, or blue wavy underline flags the problem. True False
The Hamilton Brush Company issued 2,500 shares of common stock worth $100,000.00 total. What is the par value of each share? A. $40.00 B. $250.00 C. $400.00 D.
Which World War II event occurred first? The United States entered World War II on the side of the Allies. The Japanese bombed Pearl Harbor.