alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

how to minimize the harmful effects of power station on our environment​
How effective is it to submit vendor invoices only?
can someone please help mee(10 points)
when a boy jumps into a pool ​
The following statements are all part of one argument. Which one is the conclusion? a.) Jeremy is a jazz musician. b.) Most musicians are financially irrespons
Insert two pairs of brackets to make this statement true: -3+-2x5divided by-4+-1=5
what is meaning of intence thinker?​
houses are twice as expensive _____ they were two years ago.
What is “Reduced something to dust”?
How many liters of a 0.80 M solution can be made with 2.0 mol KNO3? {?} L